laserkoagulacia2

Laserová ošetrenie sietnice – laserkoagulácia

Ide o bezbolestný zákrok, ktorý trvá iba niekoľko minút. Oko pacienta je lokálne znecitlivené kvapkami a po priložení kontaktnej šošovky na oko sú na sietnicu vysielané úzke laserové lúče.
Popis ochorenia
Prejavy ochorenia
Možnosti liečby
Priebeh operácie
Benefity

Ošetrenia sietnice

Čo je to sietnica?

Sietnica je ďalšou z najdôležitejších súčastí nášho oka. Zjednodušene je to obal, ktorý tvorí vnútornú výstelku oka. Sietnica sa nachádza v zadnej časti oka, zachytáva prichádzajúce svetelné lúče a plní funkciu ich premeny na nervové vnemy, ktoré následne prenáša do mozgu. Na jej vyšetrenie používame viacero diagnostických postupov a podľa výsledkov je indikovaná vhodná liečba zistených ochorení. Jednou z možností liečby metabolických ochorení sietnice je laserový zákrok – laserkoagulácia.

Použitie pri ochoreniach

Aké ochorenia je možné liečiť laserkoaguláciou?

Laserkoagulačnú liečbu možno použiť pri nasledujúcich ochoreniach:

  • Diabetická retinopatia je častá u pacientov s cukrovkou a spôsobuje zmeny na drobných cievach sietnice
  • Oklúzia ciev sietnice
  • Trhliny a odlúpenia sietnice
  • Iné degeneratívne ochorenia sietnice

Liečba

Ako sa dajú liečiť ochorenia sietnice?

Jednou z možností liečby ochorení sietnice je vykonanie laserového zákroku – laserkoagulácie sietnice, čo je bezbolestný a rýchly ambulantný výkon. Na našej klinike používame certifikovaný Laser ELLEX Integre proscan, ktorý je vybavený najnovšou technológiou a optickým systém „True Spot™“ pre bezpečný a efektívny laserový zákrok.

Operácia

Ako laserový zákrok prebieha?

Ide o bezbolestný zákrok, ktorý trvá iba niekoľko minút. Oko pacienta je lokálne znecitlivené kvapkami a po priložení kontaktnej šošovky na oko sú na sietnicu vysielané úzke laserové lúče. Tie s vysokou intenzitou spôsobia koaguláciu cieľovej oblasti sietnice bez toho, aby poškodili iné štruktúry a tkanivá oka. Tým dochádza k zničeniu poškodeného tkaniva alebo k opätovnému spojeniu trhlín časti sietnice. Zákrok sa vykonáva jednorazovo, prípadne opakovane, podľa stavu ochorenia a indikácie lekára.

Benefity

Prečo absolvovať operáciu u nás?

  • rýchly a úplne bezbolestný zákrok po lokálnom znecitlivení oka kvapkami
  • bezpečná a overená metóda pri použití špičkového certifikovaného prístroja
  • ambulantný zákrok bez potreby hospitalizácie