prelex-vidissimo

Operácia PRELEX – zbavte sa okuliarov

Je to rýchla, rokmi overená, bezpečná a bezbolestná metóda ako sa zbaviť okuliarov do diaľky aj na čítanie. Touto bezbolestnou metódou je možné odstrániť akýkoľvek počet dioptrií a zbaviť sa tak závislosti na okuliaroch do blízka alebo do diaľky, alebo na všetky vzdialenosti – presbyobie.
Popis ochorenia
Prejavy ochorenia
Možnosti liečby
Priebeh operácie
Benefity

Popis ochorenia

Čo je to presbyobia?

Presbyobia je odborný názov pre tzv. stareckú slabozrakosť alebo ľudovo povedané „chorobu krátkych rúk“. Presbyopia však nie je choroba v pravom zmysle slova, ale skôr dôsledok starnutia organizmu, ktorý môže skôr či neskôr očakávať každý z nás. Prvé príznaky presbyopie – zhoršenie videnia na blízko a na strednú vzdialenosť – sa zvyčajne začínajú objavovať po 40. roku života. Rovnako ako všetky časti ľudského tela, aj šošovka podlieha fyziologickému starnutiu. Jej pružnosť sa postupne znižuje a to oku znemožňuje dobre zaostrovať.

null

null

null

Vhodnosť

Pre koho je operácia vhodná?

Operácia očí PRELEX spočíva vo výmene vlastnej, čiastočne nefunkčnej šošovky za umelú vnútroočnú šošovku, tzv. implantát, ktorý zostáva plne funkčný až do konca života. Metóda PRELEX rovnako ako aj iné očné zákroky nie je vhodná pre každého pacienta. Naši lekári vždy posudzujú individuálny prípad pacienta – jeho refrakčnú vadu, prítomnosť ďalších očných ochorení, typ zamestnania a koníčkov, ktorým sa venuje.

Operácia

Ako prebieha operácia?

Operácia sa realizuje na našom pracovisku ambulantnou formou a prebieha v lokálnom znecitlivení oka kvapkami. V deň operácie pacient prichádza do ambulancie, kde mu je vykonané základné vyšetrenie a následne sa začína s rozkvapkávaním zrenice oka. Samotná operácia je bezbolestná a trvá cca 15 minút, v priebehu operácie je pacient pri vedomí a môže komunikovať s operatérom. Po operácii je operované oko prelepené a pacient môže cca do 30 min. po operácii odísť domov. Celkovo sa na našej klinike v deň operácie zdržíte cca 2 – 3 hodiny. Na druhý deň ráno pacient prichádza na kontrolu do ambulancie. Po operácii je potrebné dodržiavať kľudový režim a najmä pokyny lekára.

Benefity

Prečo absolvovať operáciu u nás?

  • Trvalé odstránenie dioptrickej chyby a potreby nosiť okuliare
  • Zbavenie sa okuliarov na čítanie i okuliarov do diaľky naraz
  • Odstránenie rizika vzniku šedého zákalu
  • Zníženie rizika vzniku zeleného zákalu
  • Bezbolestná operácia v trvaní cca 10-15 minút pri lokálnom znecitlivení oka kvapkami
  • Pacient po operácii odchádza do domáceho prostredia, nie je potrebná hospitalizácia
  • Na operované oko vidíte už nasledujúci deň po operácii
  • Bezpečná, rokmi overená metóda operácie, používanie najmodernejších technológií. Prečítajte si viac.
  • Rýchla rekonvalescencia po operácii, k stabilizácii zraku dochádza cca o 4 – 6 týždňov od operácie
  • Individuálny prístup ku každému pacientovi, možnosť riešiť viacero očných chýb naraz napr. odstránenie dioptrickej chyby oka, riešenie astigmatizmu – výberom vhodného typu umelej vnútroočnej šošovky