operacia_viecok-vidissimo

Plastika očných viečok: blefaroplastika

Operáciu horných viečok podstupujú ženy aj muži, zväčša vo veku nad 35 rokov bez výrazných obmedzení. Zákrok je vhodný pre ženy aj mužov, ktorí pociťujú z dôvodu nadbytočnej kože na viečkach „záťaž“ a únavu očí alebo ako estetický zákrok, ktorého efektom je výrazné omladenie výzoru tváre.
Popis ochorenia
Prejavy ochorenia
Možnosti liečby
Priebeh operácie
Benefity

Popis problému

Prečo podstúpiť blefaroplastiku?

Pokožka na našich očných viečkach je veľmi jemná a najviac vystavovaná vplyvom okolia. Veľa ľudí pozoruje prejavy starnutia najmä na tvári, konkrétne v esteticky veľmi významnej oblasti okolia očí. Vekom totiž dochádza nielen k strate elasticity kože ale aj tvorbe kožných nadbytkov na viečkach. Nejedná sa len o estetický, ale aj funkčný problém, ktorý vyvoláva pocit únavy, bolestivosť očí, slzenie, zhoršovanie videnia či bolesť hlavy.

Prejavy

Príčiny vzniku zmien na viečkach

Zmeny viečok môžu byť ovplyvnené rôznymi faktormi ako napr.:

  • starnutie pokožky, strata elasticity kože
  • dedičnosť
  • zlá životospráva
  • alergie
  • hormonálne zmeny
  • rôzne ochorenia a iné

Liečba

Ako sa dajú ovisnuté viečka riešiť?

Problém s nadbytočnou alebo prevísajúcou kožou na viečkach môžeme riešiť chirurgickým zákrokom zvaným blefaroplastika, čiže chirurgická korekcia prevísajúcej kože viečok, tzv. blefarochalázy. Tento zákrok redukuje previs a ochabnutie tkanív horných viečok odstránením nadbytočného tuku a kože.

Pre koho je zákrok vhodný?

Operáciu horných viečok podstupujú ženy aj muži, zväčša vo veku nad 35 rokov bez výrazných obmedzení. Zákrok je vhodný pre ženy aj mužov, ktorí pociťujú z dôvodu nadbytočnej kože na viečkach „záťaž“ a únavu očí alebo ako estetický zákrok, ktorého efektom je výrazné omladenie výzoru tváre.

Operácia

Ako zákrok prebieha?

Pacienta objednávame na zákrok po podrobnej konzultácii s naším lekárom. Zákrok sa na našej klinike vykonáva v lokálnom znecitlivení a trvá približne jednu hodinu. Okrem injekcie na znecitlivenie viečok je zákrok absolútne bezbolestný. Pri zákroku sa odstráni nadbytočná koža z viečok a zároveň sa podľa možnosti zredukujú tukové vačky. Rana sa zašije netraumatickými tenkými stehmi a sterilne sa prelepí. Následne pacient odchádza do domáceho ošetrenia.

Starostlivosť po výkone

Pacient má po výkone ranu sterilne prelepenú do nasledujúceho dňa, kedy náplaste odlepí. Rany odporúčame držať v čistote a bez krytia. Po zákroku môže pacient dočasne pociťovať mierny diskomfort, pocit napätia v oblasti viečok. Zároveň môžu na viečkach a v okolí očí vznikať opuchy a modriny, ktoré môžu pretrvávať 2 – 3 týždne. K prevencii pooperačného hematómu (modrín) sú vhodné studené obklady. Stehy sa vyberajú pri nekomplikovanom hojení spravidla na 7. – 9. pooperačný deň. Doba rekonvalescencie je individuálna, spravidla hojenie trvá 1-2 týždne. Definitívny stav nastáva do cca 3 mesiacov po zákroku.

Výsledky plastickej operácie viečok našich pacientiek si môžete prezrieť na tomto odkaze.

Benefity

Benefity zákroku u nás

  • Bezplatná konzultácia vhodnosti operácie
  • Dlhoročné skúsenosti s operáciou viečok
  • Individuálny a diskrétny prístup